حمله تروریست ضربه شدیدی گردشگری فرانسه

آمار رسمی منتشر شده در فرانسه در روز جمعه نشان می دهد که صنعت گردشگری در این کشور تحت تاثیر حملات تروریستی ضربه شدیدی خورده است.

 براساس این گزارش ، شمار مسافران در هتل ها ، میهمانخانه ها و اردوگاه های تفریحی در سه ماهه دوم سال جاری حدود پنج درصد کاهش یافته که این کاهش عمدتا تاکید بر تاثیر حملات تروریستی در پاریس دارد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس ، گردشگران خارجی در این مدت از غایبان بزرگ بودند و شمار آنها از ماه آوریل تا ژوئن در قیاس با مدت مشابه سال قبل حدود 5/ 8 درصد کاهش یافت. رزروهای انجام شده در مناطق گردشگری نیز 8/ 4 درصد کمتر انجام شده است .
هرچند رزروهای گردشگران خارجی و داخلی در سه ماهه اول سال افزایش یک درصدی را نشان می دهد ولی تاثیر حملات تروریستی ماه نوامبر در پاریس که 130 کشته برجای گذاشت در سه ماهه دوم به سختی احساس شد و شماری از عوامل داخلی دیگر نیز بر بار مشکلات افزود.
به گفته موسسه آمار ملی ‘ اینسی ‘ که این گزارش را منتشر کرد، آب و هوای نامطلوب از جمله دیگر دلایل کاهش گردشگری بود.
وسسه مزبور تاکید کرد که این افت شدید گردشگری را باید با افت سه ماهه آخر سال 2015 کمی پس از حملات ماه نوامبر قابل قیاس دانست .
تنها میزبانی مسابقات فوتبال یورو 2016 توسط فرانسه در ماه ژوئن و اوایل ژوئیه مانع از افت بیشتر رزرو هتل ها شد.
صنعت گردشگری فرانسه در ماه ژوئیه پس از کشته شدن 85 نفر در یک حمله تروریستی در شهر نیس ضربه دیگری خورد . داعش مسئولیت این حمله را که طی آن یک کامیون شرکت کنندگان در جشن باستیل را زیر گرفت پذیرفته است .

[showhide type=”pressrelease”]
ایرنا
[/showhide]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *