آینده مبهم گردشگری فرانسه پس از “بریکسیت”

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و کاهش ارزش پوند، خبری نیست که صنعت گردشگری فرانسه را خوشحال کند.

1200x630_335037_europeans-increasingly-anti-brussel

«لوکال» نوشت: با تنزل چشمگیر ارزش پوند پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، فرانسه که مقصد محبوب انگلیسی‌ها بود، تبدیل به کشوری گران می‌شود و طبیعتا سفر مردم این کشور به سرزمین «ایفل» و «ورسای» کاهش پیدا خواهد کرد.

روز جمعه ارزش پوند نسبت به یورو که پیش از همه‌پرسی جدا شدن از اتحادیه اروپا ۱.۴۰ بود، به ۱.۱۹ یورو کاهش پیدا کرد. برخی از تحلیل‌گران معتقدند این ارقام پس از مدتی با هم برابر خواهند شد.

شرایط جدید به گفته یک کارشناس گردشگری، یک رخداد دوسویه است؛ از یک طرف گردشگران فرانسوی بیشتری جذب انگلیس می‌شوند و از سوی دیگر، فرانسه برای انگلیسی‌ها تبدیل به مقصدی گران می‌شود و سفر آن‌ها به فرانسه کاهش پیدا می‌کند.

البته این اوضاع چندان هم به نفع انگلیسی‌ها نخواهد بود؛ بسیاری از انگلیسی‌هایی که راهی فرانسه شده‌اند و درآمدشان از طریق سفر هموطنان‌شان به فرانسه تامین می‌شود، مسلما از تغییرات جدید متضرر خواهند شد. چه این زمینه شغلی به اجازه دادن اقامتگاه مرتبط باشد و چه برگزاری تور، درآمد بسیاری از انگلیسی‌های مقیم فرانسه به این تصمیم جدید وابسته است.

57312742

براساس گزارش وب‌سایت «ایزی وویج»، چهار میلیون فرانسوی در سال تعطیلات خود را در انگلستان سپری می‌کنند، این در حالی است که این رقم در مورد انگلیسی‌ها ۱۲ میلیون نفر است. «بریکسیت» گردشگری مناطق مورد علاقه انگلیسی‌ها از جمله غرب فرانسه و کشورهای نورماندی را در معرض خطر قرار می‌دهد.

گردشگران انگلیسی خیلی زودتر از آنچه تصور می‌شود به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا و کاهش ارزش پول‌شان واکنش نشان دادند؛ یک روز پس از اعلام نتایج همه‌پرسی در روز ۲۴ ژوئن، فرانسه که صدرنشین فهرست جست‌وجو در سایت گردشگری تعطیلات اروپایی «کایاک» را داشت، این رتبه را به هلند واگذار کرد. میزان جست‌وجوی هلند در این سایت ۱۶۱ درصد افزایش پیدا کرده است. پس از هلند، جمهوری چک و سوئد با بیشترین استقبال روبرو شده‌اند.

یک روز پس از مشخص شدن نتیجه رفراندوم اخیر در انگلستان، جست‌وجوی آنلاین برای پروازهای فرانسه به مقصد انگلیس ۱۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است. گردشگران دیگر کشورهای اروپایی هم به همین میزان برای سفر به انگلیس مشتاق هستند؛ آمارهای به دست آمده از سایت «کایاک» نشان می‌دهد در روزهای ۲۴ و ۲۵ ژوئن، تعداد جست‌وجوی پروازهای انگلیسی توسط آلمانی‌ها ۸۶ درصد بیشتر شده است. این رقم در مورد گردشگران اسپانیایی ۱۰۲ درصد و فنلاندی‌ها ۱۱۴ درصد بوده است.

A British Union flag is seen flying outside the European Commission headquarters in Brussels, Belgium, June 1, 2016. REUTERS/Francois Lenoir

منبع : ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *