تپه هایی همانند شکلات هایی در کنار هم

تپه های شکلاتی (Chocolate Hills)

مجموعه تپههای متحدالشکلی که در جزیره بُهُل در کشور فیلیپین قرار دارند. ویژگی این تپه‌ها داشتن اشکال غیر معمول بصورت مخروطهای همسان و مرتفع است. تعداد این تپه‌ها بالغ بر ۱۶۶۰ عدد است که در مرکز جزیره/استان بهل قرار گرفته‌اند. تپه‌های شکلاتی پوشیده از درختان و گیاهانی هستند که در فصل‌های کم باران سال رنگ آنها به قهوه‌ای متمایل می‌شود و علت نامگذاری آنها هم همین رنگ قهوه‌ای است. تپه‌های شکلاتی از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار فیلیپین به حساب می‌آیند و در فهرست آثار طبیعی ملی اصلی این کشور به حساب می‌آیند. دولت این کشور در صدد است تپه‌های شکلاتی را در فهرست میراث جهانی طبیعی یونسکو ثبت نماید.

Philippines, Chocolate Hills at sunrise

2.-An-aerial-view-of-the-Chocolate-Hills-in-Bohol.-Photo-via-ggpht

 

تعداد تپه‌های شکلاتی نامشخص است؛ گفته می شود ۱۲۶۸ تپه وجود دارد اما برخی ها این تعداد را بیش از ۱۷۷۶ نیز می دانند. این تپه‌های شکلاتی زیاد بزرگ نیستند؛ بلندترین آن ها ۱۲۰ متر ارتفاع دارد. ارتفاع بیشتر تپه ها بین ۳۰ و ۵۰ متر است. تپه‌های شکلاتی مخروطی شکل در مساحت پنجاه کیلومتر مربع پراکنده شده اند.

7336404068_3f48d1e3b6_b

A10541_1412246820_2

 

راز چگونگی تشکیل تپه‌های شکلاتی هنوز پوشیده مانده است. یکی از افسانه های معروف محلی این است که در قدیم دو غول چندین روز با هم جنگیدند تا زمانی که دیگر خسته شدند و پیمان دوستی بستند. یکی از غول های جوان و خوشتیپ به نام آروگو، عاشق یک زن فانی شد. زمانی که این زن فانی فوت کرد، این غول شروع به گریه کرد که اشک هایش تبدیل به تپه های شکلاتی شدند. با این حال، زمین شناسان دیدگاه های مختلفی در مورد چگونگی تشکیل این تپه ها ارائه می دهند. یک نظریه قابل قبول این است که تپه ها، اشکال هوازدگی از سنگ آهک دریایی هستند که روی یک سطح خاک رس غیر قابل نفوذ قرار گرفته است.

Chocolate_Hills_overview

Chocolate-Hills

 

این تپه ها در بیشتر اوقات شکل یکنواخت خود را حفظ کرده و هیچ درخت یا درختچه ای روی آن ها رشد نمی کند. به هر حال، دیدن این تپه‌های شکلاتی یک تجربه منحصر به فرد است و چشم انداز آن ها یکی از عجیب و غریب ترین مناظری است که کمتر جایی می توان یافت. می توانید در تمام طول سال از تپه های شکلاتی بازدید نمایید. این تپه ها همان قدر که در روزهای خشک سال دیدنی هستند، در روزهای بارانی نیز منظره ای زیبا به ارمغان می آورند.

IMG_9202

Chocolate-Hills-Bohol

 

اگر قصد بازدید از تپه‌های شکلاتی را داشته باشید، در نظر بگیرید که به صورت انفرادی نمی توانید از تپه ها بالا بروید و تنها یک طبقه تماشا وجود دارد که می توانید با رفتن به آنجا از مشاهده مناظر اطراف لذت ببرید. به خاطر داشته باشید که طبقه تماشا از طریق پله ها قابل دسترس است و دما گاهی اوقات گرم می شود، به خصوص در فصول بارانی. از سال ۱۹۸۸ تپه‌های شکلاتی ، سومین میراث زمین شناسی و طبیعی کشور فیلیپین هستند که همه ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جلب می کنند.

maxresdefault (1)

maxresdefault

Green Chocolate Hills of Bohol

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *