شهرهای افسانه ای فیلم ها

بسیاری از شهرهای افسانه ای که در داستان های سینمایی و سریال ها مشاهده می کنیم در واقعیت وجود دارند ، حتی برخی از ‏آنها پس از مشاهده شدن در فیلم ها شناخته شده اند و امروزه به یکی از مقاصد گردشگری علاقه مندان سینما تبدیل شده اند.

Shire ‎

اگر از علاقه مندان به سری فیلم های “ارباب حلقه ها ” یا ” هابیت” باشید حتما اینجا را می شناسید ، ‏Shire‏ شهری که هابیت های ‏فیلم ارباب حلقه ها در آن زندگی می کردند در منطقه وایکاتو در نیوزلند قرار دارد. پس از اتمام فیلمبرداری این فیلم ، این محل به ‏یک جاذبه گردشگری در منطقه تبدیل شد و تمامی لوکیشن ها همراه با 44 خانه کوچک هابیتی در آن دست نخورده باقی ماند.

Hobbiton7

Hobbiton-800x430

hobbiton-hobbiton-movie-set-waikato-new-zealand.ClFWOg

Huntly_and_Waikato_River_in_1991

 

Mos Eisley‏

بسیاری از افرادی که به تونس سفر کرده اند حتما این شهر را دیده اند. اما برای علاقه مندان به فیلم ” جنگ ستارگان ” این شهر ‏معنای دیگری دارد . برای ضبط فیلم ” جنگ ستارگان ” در صحرایی در نزدیکی این شهر یک لوکیشن مخصوص فیلم ساخته شد ‏که امروزه به بزرگترین جاذبه در این کشور تبدیل شده است که در جزیره ‏Djebra‏ در تونس قرار دارد. هر چند رسیدن به این ‏مکان دیدنی کار بسیار دشواری است اما با این حال خیلی ها این سختی را برای رسیدن به لوکیشن فیلم محبوبشان تحمل می کنند.‏ ‏‏

Carthage

DSC04135

IMAG1468

Obi Wan's house

Pandora‏‏‏‏‏‏‏‏‏‎

پاندورا نام یک سیاره کاملا متفاوت در فیلم فانتزی معروف “آواتار” است. این سیاره ساختگی در واقعیت در یک پارک جنگلی ‏در شهر ‏Zhangjiajie‏ در چین وجود دارد. یکی از ستون های بلندی که با ارتفاع 1080 متر در این پارک قرار دارد پس از اینکه ‏در فیلم آواتار به تصویر کشیده شد ، نامش به “کوه آواتار” تغییر پیدا کرد.

0509-Zhangjiajie-1024x680

maxresdefault

ZhangjiajieNP1‏ ‏ ‏ ‏ ‏‏ ‏ ‏‏ ‏Zhangjiajie_33768

 

Narnia ‎‏‏‏‏‎

بسیاری از قسمت های فیلم “سرگذشت نارنیا” در نیوزلند در شهری به نام ‏Oamaru‏ فیلمبرداری شده است. این منطقه زیبایی ‏افسانه ای دارد و قسمت هایی از جنگ بین اسلان و جادوگر سفید در معروف ترین جای این منطقه در کنار سنگ هایی که به ‏سنگ های فیل معروف هستند ضبط شده است. ‏ ‏ ‏

105722432_36070f7a3c_o

Dwarfie Stane on the Island of Hoy, Orkney

Elephant-Rocks-Field-View

 

Elephnant-Rocks-Coral-Formation ‏ ‏‏‏ ‏ ‏

Canyon of the Crescent Moon‏

‏” دره عمیق هلال ماه” نام فانتزی لوکیشن فیلم معروف ایندیانا جونز است که در واقعیت “پترا” در اردن می باشد. ‏‏ ‏ ‏‏‏ ‏

5121062066_921b3d2f8e_b

Al-Khazneh-at-night

shutterstock_62044096

شهرهای-افسانه-ای-فیلم-ها-که-در-واقعیت-وجود-دارند-پسندیدم-3-13‏ ‏ ‏‏ ‏ ‏ ‏

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *