معرفی شهر ازمیر

ازمیر (Izmir) سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا می باشد و دارای موقعیت ممتاز بعنوان شهری تجاری، صنعتی و بندری است.

izmir_at_night_by_hideinthelight-d4b0bzk

شهر ازمیر که در زبان ترکی ازمیر زیبا نام دارد، بر فراز یک خلیج بلند و باریک قرار دارد. کرانه های دریای اژه ترکیه از جمله زیباترین چشم اندازهای این شهر می باشند. خط ساحلی باشکوهی که آب شفاف دریای اژه به آن برخورد می کند، مملو است از کرانه های قدیمی که توسط باغ های زیتون، پرتگاه های سنگی و جنگل های کاج احاطه شده اند.

Kaya-Izmir-Thermal-And-Convention-hotel-Turkey

ازمیر که در پشت پیاده روهای آراسته شده با درختان نخل زیبا و خیابانهایی که کرانه های ساحلی را دنبال می کنند، از دامنه های کوههای اطراف با شیب های پلکانی افقی به آرامی بالا می رود. ازمیر شهری سرزنده و بسیار زیبا بوده و درمدت فستیوال بین المللی هنر در ماه ژوئن و جولای گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشد.

HDRESIM.NET

اين شهر توریستی در واقع در هزاره سوم قبل از ميلاد در محلی كه امروزه بايراكلی (Bayraklı) نام دارد بنا شده است و در آن زمان با شهر تروی يا تروا ، كه دارای پيشرفته ترين فرهنگ در آناتولی غربی است ، مشترك بود. در حدود سال 1500 قبل از ميلاد ، اين شهر تحت نفوذ قلمروی هيتی ها در آناتولی مركزی در آمد. در هزاره اول قبل از ميلاد ، اين شهر سيميرنا (Smyrna) ناميده می شد و در رده مهمترين شهرهای اتحاديه ايونين ايها قرار داشت. در طول اين دوره ، يكی از برجسته ترين نكات اين شهر اين بود كه هومر تاريخدان و نويسنده يونانی در آنجا سكونت داشت. فتح اين شهر توسط ليديا ايها ، در حدود 600 قبل ازميلاد، اين دوره را به پايان رساند.

İzmir-251

آب و هوای ازمیر در کل مشابه آب و هوای ایران چهار فصل دارد. تابستان ها نسبتا شرجی می شود چون کنار دریا قرار دارد و زمستانها سرد پائیز متوسط و بهار آب و هوای عالی را دارد.

IZM1_5_IZM1_5_main5b733fc8e3984cc486c980c5dfe0ab54

izmir02

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *