پارک عشاق ایروان (ارمنستان)

پارک عشاق 

پارک عشاق ایروان یک پارک عمومی بسیار زیبا در خیابان بقرمین شهر ایروان می باشد . این پارک به مساحت 2.5 هکتار در منطقه کنترون این شهر می باشد . این پارک به طور کلی بین سال های 2005 تا 2007 بازسازی شد و در سال 2008 توسط یک بانی خیر به نام آلبرت بوقسیان بازگشایی شد. پس اگر شما قصد سفر به ارمنستان را دارید باید بگوییم که پارک عشاق ایروان مکان دیدنی در سفر ارمنستان است . در پارک عشاق یک حوضچه بسیار زیبا در کنار کافه آچاجور می باشد که زیبایی این پارک را دو چندان کرده است . احداث این پارک مربوط به قرن 18 می باشد که در حومه شمال غربی ایروان بود و در گذشته برای گورستان قرون وسطایی و کلیسای کوچک مشهور بوده است.

84A7194

134

kas

 

طراحی این پارک در سال 2005 توسط بانی این پارک یعنی آلبرت بوقسیان پس از 1 سال تحقیق توسط معمار طراح فرانسوی پیر رامباچ ارائه شد و در سال 2006 طرح آنها توسط شورای شهر ایروان تایید شد. پیر رامباچ برای بررسی چشم انداز ارمنی و پیدا کردن بهترین راه حل برای فعال کردن ترکیبی از اصول محوطه سازی ژاپنی در روح طراحی ارمنی استفاده کرده است.
پارک عشاق ایروان علاوه بر فضاسازی و طراحی فضای سبز بسیار زیبا و دل انگیزش دارای یک کافه کوچک با صندلی هایی در فضای آزاد است ، هم چنین یک سالن آمفی تئاتر بسیار زیبای کوچک با ظرفیت 215 صندلی و یک سن 100 متر مربعی نیز دارد. هم چنین پارک عشاق دارای 4 آبشار زیبا و دیدنی نیز می باشد.

lovers_park_yerevan

Lovers_Park_Yerevan_Armenia

Lovers_Park_Yerevan_Armenia-1

 

رویدادهای جذاب پارک عشاق: جشن های تعطیلات ملی و اعیاد ارمنستان – نمایش فیلم در فضای باز از جشنواره بین المللی فیلم زردآلوی طلایی – جشنواره خواندن در هوای آزاد – جشنواره های موسیقی – کنسرت های زنده – نمایشگاه ها – در سال 2010 تندیس شاعر برجسته جیورج امین توسط مجسمه ساز مشهور ارمنی آشوت آرامیان در پارک عشاق ساخته شد.

Lovers_Park_Yerevan_Armenia-3

lovers-park

loverspark-1140x732

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *