میدان مردکا کوالالامپور (مالزی)

میدان مردکا کوالالامپور

میدان مردکا کوالالامپور(میدان استقلال و یا داتاران مردکا) در مرکز شهر کوالالامپور واقع شده است.که در نزدیکی رودخانه گمبک، مسجد جامع، بازار مرکزی و محله چینی ها قرار دارد. میدان مردکا به عنوان هسته مرکزی کوالالامپور و از مهمترین جاذبه های مالزی و محل استقلال کشور مالزی در تاريخ ۳۱ اگوست سال ۱۹۵۷ بوده است .

Dataran_Merdeka_2 (1)

20 Dataran Merdeka square

Dataran Merdeka scenic view - Kuala Lumpur - Tralleo

Dataran Merdeka skyline  - Kuala Lumpur - Tralleo

 

مهمترین ساختمان های میدان مردکا شامل : ساختمان سلطان عبدالصمد، باشگاه سلطنتی سلانگور و موزه تاریخ ملی است. میله پرچم ۱۰۰ متری معروف مالزی در این میدان واقع شده است که این پرچم در ۳۱ اگوست سال ۱۹۵۷ به اهتزاز درآمد و استقلال کشور مالزی رسما اعلام شد. امروزه میدان مردکا مکان محبوبی برای رویدادهای مختلف مانند کنسرت در فضای باز، کارناوال،  شروع و نقطه پایانی برای مسابقات ماراتن بشمار می رود.

fixedw_large_4x

Horse_Fountain,_Merdeka_Square,_Kuala_Lumpur

mal126

maxresdefault18

 

در سمت چپ میله پرچم، موزه تاریخ ملی قرار دارد. این موزه درهای خود را در سال ۱۹۶۶ به عنوان موزه تاریخ ملی باز کرد و بازدید کنندگان را قادر به کشف تعداد زیادی از میراث تاریخی مالزی از طریق نمایشگاه دائمی نمود. مجموعه ای موثری از آثار باستانی در این موزه نگهداری می شود که جنبه های مختلف از تاریخ طبیعی مالزی از گذشته باستان تا به امروز در اینجا وجود دارد. این مجموعه همچنین شامل ماسه سنگ دگرگونی ۵۲۰ میلیون ساله، سکه طلا هشت طرفه که قدمت آن به قرن ۱۵ برمی گردد.

Merdeka-Square (1)

Merdeka-Square

merdeka-square_8672538_l

merdeka-square-kuala-lumpur-malaysia

 

بدون هیچ گونه شکی زیبا ترین ساختمان در میدان مردکا، ساختمان سلطان عبدالصمد است. ساختمان سلطان عبدالصمد در سال ۱۸۹۷ ساخته شد و توسط یک معمار انگلیسی، به نام ای سی نورمن  به سبک معماری اسلامی طراحی شده است. این ساختمان منحصر به فرد دارای یک برج ساعت ۴۱ متری بیگ بن است که این ساختمان در اصل به عنوان مرکز چندین اداره دولتی به شمار می رفت و برای چندین دهه مورد استفاده دادگاه عالی و دیوان عالی بود تا اینکه پس از احداث شهر اداری پوتراجایا و انتقال این دادگاه ها به کاخ دادگستری در آنجا، این میدان برای بازدید گردشگران به یکی از جاذبه های توریستی کوالالامپور تبدیل شد.

rsz_p1070342

Palazzo-Abdul-Samad-in-Dataran-Merdeka-986x555

merdeka-square-buildings-two

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *