معبدی در پای کوه (معبد امتاتسمیندا / تفلیس )

در سراسر دنیا معابد دارای ارزش گردشگری زیادی می باشند. در زیر ما معبدی را در تفلیس در کشور گرجستان به شما معرفی می کنیم. تماشای این معبد را از نزدیک به شما بیشنها می دهیم.

 

معبد امتاتسمیندا

واقع در کوه متاتسمیندا که با نام Mamadaviti هم شناخته می شود معبدی است قدیمی که قدمت آن به قرن ها پیش می رسد. گفته می شود نام ماماداویتی از نام کشیشی به نام Davit Garejeli گرفته شده که در قرن 6 در یکی از غارهای این کوه زندگی می کرده. بعد ها در قرن 10 کلیسایی در همین مکان در کوه پیدا شد که تا قرن 14 رو به تخریب و بلا استفاده بود. معبد متاتسمیندا گرجستان یکی از مهم ترین جادبه های تور تفلیس است که قطعاَ برای هر توریستی جالب خواهد بود.

4 (1)

66

mamadaviti

 

در سال 1542 صومعه مریم باکره واقع در مکان قبلی کلیسا ترمیم و به روی عموم باز شد. این ترمیم به رهبری برادران نیکولوس و داویت گاباشویلی انجام گرفت. در قرن 18 باقی بنای کلیسا به مرور تخریب و از بین رفت.

MTATSMINDA

mtatsminda-pantheon (1)

Parco_Vake

 

امروزه می توانید با تله کابین های برقی تفلیس به بالای تپه بروید و از پارک موجود در بالای کوه منظره ای بی نظیر از شهر را داشته باشید. همچنین امکانات رفاهی فراوانی ازجمله رستوران و کافه و زمین بازی برای کودکان در بالای کوه موجود است که رفاه شما را تضمین می کند.

92_big

27416747

bc39011781119df950f95bb02f652081

caption

fixedw_large_4x

mt_mtatsminda_1024x678_ngd

mtatsminda-pantheon

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *