کوه هایی همانند بوم نقاشی

در زمانه ی کنونی تمامی عکس ها را می توان با برنامه های کامپیوتری تغییر داد اما در تصاویر زیر کمترین تغییر در عکس ها وجود دارد و مکانی که می بینید به صورت کاملا” واقعی می باشد.

 

ژانگی دانکسیا (Zhangye Danxia)

“ژانگی دانکسیا لندفرم” (Zhangye Danxia Landform) در چین تجربه مشاهده یکی از پدیده‌های طبیعی منحصر به فرد را در اختیار ما می گذارد که باور وجود آن دشوار است. این منطقه که در استان “گانسو” قرار دارد دارای چشم اندازهایی طبیعی با رنگ‌های مختلف بوده که هر بازدیدکننده‌ای را حیرت زده می کنند.

131011014

29

131011015

 

رگه‌هایی به رنگ‌های آبی، نارنجی، سبز، زرد، قرمز، زمردی و … قسمت‌های مختلف ژانگی دانکسیا لندفرم را زینت داده‌اند. تنوع رنگی این منطقه بیشتر تداعی‌گر نقاشی‌های امپرسیونیستی تا یک تصویر واقعی هستند.

133468865_14048089443411n

af529bdb-35e8-49f3-a684-c61fd286b1f5

amazing-places-Zhangye-Danxia-Landform-China-2

 

پدیده طبیعی دانکسیا نمونه‌ای منحصر به فرد از ژئومورفولوژی سنگی بوده که از ماسه سنگ‌های قرمز و کنگلومراها شکل گرفته است. فرآیند شکل گیری ژئوپارک ژانگی بیش از 24 میلیون سال طول کشیده و قدمت آن به دوره “کرتاسه” باز می گردد. امروزه، این منطقه یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری چین بوده و در سال 2010 در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است.

china_zhangye_danxia_mountains_104177_3840x2160

danxia-landform-full

danxia-rainbow-colored-mountains-china-woe1

 

با بروز یک پدیده نادر زمین شناسی و حرکت صفحات تکتونیک زمین در شمال غرب چین، یک رشته کوه به صورت بسیار زیبا و متشکل از رنگهای رنگین کمان درآمده است.در شمال غربی گانسو یکی از استان های چین، و در پارک زمین شناسی ژانگی دانکسیا، یک مکان گسترده بسیار زیبا از کوه و زمین با سنگهایی به رنگ رنگین کمان وجود دارد. رگه هایی به رنگهای سرخ آتشین، نارنجی، کرم، سبز پر رنگ و زرد روشن در روی کوه نقش بسته اند که زیباترین “لایه کیک زمین شناسی” را که تا به حال دیده ایم، تشکیل داده اند.

z1china-8

zhangye_danxia2

 

این صخره های رنگارنگ به ارتفاع چند صد متر، نتیجه ماسه سنگ­ها و سایر مواد معدنی هستند که بیش از بیست و چهار میلیون سال پیش از حرکت تکتونیک صفحات زمین تشکیل شده اند. در طول دوره ای هزارساله، باد و باران صخره ها را به گوناگونی بسیار زیادی که امروزه می بینیم، حکاکی کرده اند. این مجموعه در سال ۲۰۱۰ به عنوان یک میراث جهانی یونسکو اعلام شده و در سال ۲۰۱۱ به صورت یک پارک زمین شناسی ملی درآمده است.

Zhangye-Danxia-Landform-03

Zhangye-Danxia-National-Geological-Park-2

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *