اشتیاق سرمایه‌گذاران ترکیه برای ورود به بازار گردشگری ایران

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رییس اتاق صنایع استانبول دیدار کردند.

57303567

مسعود سلطانی‌فر در دیدار با «اردال باغچه وان» ـ رییس اتاق صنایع استانبول و هیأت سرمایه‌گذار کشور ترکیه – یادآور شد: در دیدارهای رؤسای جمهور دو کشور بر گسترش روابط جدی و استراتژیک تاکید شده است.

وی با اشاره به اینکه فرصت‌‌های مناسب سرمایه‌گذاری در ایران وجود دارد، گفت: جمهوری اسلامی ایران پس از اجرای برجام، وارد مرحله‌ی جدیدی از حیات سیاسی و اقتصادی خود شده است.

معاون رییس‌جمهور همچنین به تجربیات موفق ترکیه در زمینه‌ی صنعت گردشگری و توافق‌هایی که با مسؤولان گردشگری این کشور در راستای چگونگی گسترش همکاری‌ها و استفاده متقابل از ظرفیت‌های دو کشور شده است، اشاره کرد و در ادامه از برنامه‌ریزی گسترده‌ی دولت برای استفاده از ظرفیت‌های صنعت گردشگری خبر داد و گفت: بسته‌های پیشنهادی ما در حوزه گردشگری برای ارایه به گروه‌های سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی تهیه شده است و در طول پنج ماه گذشته گروه‌هایی از کشورهای مختلف برای حضور در بازار گردشگری ایران و ساخت هتل در نقاط مختلف کشور اعلام آمادگی کرده‌اند.

سلطانی‌فر با یادآوری این‌که در سفر وزیر گردشگری ترکیه به ایران، سند توافق ساخت ۱۰ هتل توسط سرمایه‌گذاران ترکیه در نقاط مختلف ایران به امضاء رسید، اضافه کرد: تمام بسترها و زمینه‌های لازم برای سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری ایران فراهم است.

وی بیان کرد: همکاری و هماهنگی سرمایه‌گذاران خارجی با گروه‌های داخلی فعال در حوزه‌ی هتل‌سازی، مسیر را هموارتر می‌کند و سرعت اجرای پروژه‌ها را افزایش می‌دهد.

«اردال باغچه وان» ـ رییس اتاق صنایع استانبول ـ‌ هم با بیان این‌که ظرفیت پیش‌بینی شده برای افزایش مبادلات اقتصادی بین دو کشور، ۳۰ میلیارد دلار پیش‌بینی شده است، گفت: تصور ما این است که ظرفیت دو کشور برای مبادلات اقتصادی ۱۰۰ میلیارد دلار است.

وی به احداث شهرک صنعتی و اقتصادی اتاق صنایع استانبول با سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد دلاری در ایران اشاره کرد و افزود: ایران در آینده‌ی نزدیک با انفجار پذیرش گردشگر مواجه خواهد شد و با توجه به این موضوع سرمایه‌گذاران کشور ترکیه علاقه‌مند به حضور در بازار گردشگری ایران و ساخت هتل در این کشور هستند.

رییس اتاق صنایع ترکیه در ادامه با اشاره به این‌که شرکت «egeyapi» یکی از معتبرترین هلدینگ‌های هتل‌سازی در کشور ترکیه است، افزود: این هلدینگ آمادگی دارد تا در مراکز تفریحی و گردشگری ایران هتل احداث کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *