کاخ مروارید موزه البرز می شود

 به گزارش ایرنا از استانداری البرز، سید حمید طهائی روز شنبه اعلام کرد که وجود استعدادهای تاریخی و فرهنگی ظرفیت ویژه برای احداث موزه ای اختصاصی در استان البرز است.
وی افزود: بر این اساس کاخ مروارید را به عنوان مرکزی برای احداث موزه در نظر گرفته ایم که در آینده نزدیک با فراهم شدن بسترهای آن شاهد راه اندازی این مرکز به عنوان دریچه ای برای مرور تاریخ گذشته خواهیم بود.
طهائی اظهار داشت: تپه ازبکی یکی از سرمایه های میراث فرهنگی این استان است که به تازگی با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مورد ساماندهی قرار گرفته و شرایط خوبی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی خواهد بود.
استاندار البرز با اشاره به صنعت درآمدزای گردشگری خاطرنشان کرد: امروزه در دنیا هزینه گردشگری سود فراوانی را عاید رونق شهرها می سازد که با الگو گرفتن از تجربیات سایر نقاط باید زمینه رونق مناطق مختلف استان را فراهم آورد.
طهائی در ادامه روند احداث هتل در استان را با تنگ نظری ها و خلل افکنی در کار، سبب ساز فراز و فرودهایی دانست که باید بازنگری شود.
وی تصریح کرد: برخی در کارها تنگ نظری دارند، این دیدگاه باید تغییر پیدا کند و مدیران بیاموزند که چگونه همانند دنیا هم آهنگ با تحولات روز بدون اتکا به اقتصاد نفتی مناطق حوزه تحت پوشش خود را سرو سامان دهند.
وی با تأکید بر ضرورت برداشتن نگاه های جزیره ای گفت: ستاد اقتصاد مقاومتی به همین منظور ایجاد شده تا راه را برای سرمایه گذاران در بخش های مختلف استان فراهم آورد.
طهائی افزود: این ستاد مسیر را برای متقاضیان احداث هتل در استان هموار خواهد ساخت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *