مجسمه‌ بارانی شهر کیف، اوکراین

در گوشه و کنار جهان، مجسمه سازان خوش فکر ایده‌های خلاقانه‌ای را در دل سنگ و چوب و فلز پیاده می‌کنند. این بار سفری خواهیم داشت به شهر کیِف (Kiev) و از نزدیک با مجسمه‌ی بارانی این شهر آشنا خواهیم شد.

اوکراین اغلب شاهد تابستان‌هایی به شدت گرم و زمستان‌هایی به غایت سرد است. اما پیکره‌ای سنگی در پایتخت این کشور جا خوش کرده که صرف‌نظر از آب و هوای شهر، هر روزش را با قطرات باران آغاز می‌کند.

501fd2b8-ccd3-42e8-b6bd-fb37e9b6d0a4

این مجسمه که در ساختش از برنز و شیشه استفاده شده، محصول دستان هنرمند مطرح این کشور”نظر بایلیک” (Nazar Bylik) است. این کالبد بی‌جان به مناسبت ظاهر متفاوتش، باران نامیده شده است.

21

rain-by-nazar-bilyk-the-tree-mag-100

در واقع صورت این مجسمه‌ی برنزی ۶ فوتی، آشیانه‌ی قطره‌ی درخشان و زلال باران است، قطره‌ای که به گفته‌ی هنرمند، بیانگر رابطه‌ی پنهان و آشکار انسان با مفهوم و معنای زندگی است.

giant-raindrop-sculpture-rain-nazar-bilyk-13

rain-by-nazar-bilyk-the-tree-mag-90

هر کسی با نگاه به این مجسمه، برداشت خاص خود را دارد، اما هنرمند خوش ذوق ما متعقد است که پیش از هر معنای دیگری، این رابطه‌ی انسان و عناصر جهان است که در قالب این اثر نمود یافته است.

باید اذغان کرد که این پیکره، شاید بیانگر آن دیالوگ و گفتگوی پنهانی است که انسان با خویشتن خود دارد. انسانی که به دنبال پاسخ پرسش‌های خود، پیرامون احساسات و ناگفته‌های حیات است.

giant-raindrop-sculpture-rain-nazar-bilyk-7

این اثر بخشی از مجموعه‌ای ده تایی است که در پارک “Peysazhna Alley” نصب شده‌اند.

giant-raindrop-sculpture-rain-nazar-bilyk-10

822

منبع: www.zoomit.ir

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *