درخواست سازمان جهانی گردشگری: ترکیه را تنها نگذارید

پس از وقوع حملات تروریستی اخیر در ترکیه، سازمان جهانی گردشگری از فعالان گردشگری درخواست کرد این کشور را ترک نکنند.

istanbul8

 

پس از بروز حملات تروریستی هفته گذشته در فرودگاه آتاتورک استانبول که جان 42 نفر را گرفت و 230 تن دیگر را مجروح کرد، «طالب ریفاعی»، رئیس سازمان جهانی گردشگری که زیر مجموعه سازمان ملل متحد است در بیانیه‌ای اعلام کرد اکنون زمان حمایت از ترکیه است.

رئیس سازمان جهانی گردشگری اعلام کرد: ترکیه یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری در دنیاست و ما مطمئن هستیم همچنان این جایگاه را حفظ خواهد کرد. هم‌اکنون امنیت مهم‌ترین عامل در صنعت سفر و گردشگری است و از آن جایی که صنعت گردشگری در بسیاری کشورها، از مهم‌ترین ستون‌های اقتصاد است، به هدف تروریست‌ها تبدیل شده است.

بر اساس سایت سازمان جهانی گردشگری، «ریفاعی» ضمن محکوم کردن حملات تروریستی در فرودگاه آتاتورک استانبول در بیانیه‌اش عنوان کرد: در چنین زمان‌هایی است که باید در کنار هم بمانیم و نباید مقاصد گردشگری که هدف تروریسم شده را قرنطینه کنیم.

Istanbul-Antalya-Top-Turkish-Tourism-List

 

صنعت گردشگری ترکیه از ابتدای سال جاری میلادی به سبب بروز چندین حمله تروریستی با نزول چشمگیری مواجه شده است و از سویی دیگر روسیه مهمترین منبع درآمد خارجی گردشگری ترکیه، پس از انهدام جت جنگی خود توسط ارتش ترکیه در ماه نوامبر سال گذشته میلادی، تحریم‌های اقتصادی را علیه ترکیه اعمال و تمامی پروازهای چارتر به مقصد ترکیه را لغو کرد و به یک‌باره صنعت گردشگری ترکیه که وابستگی فراوانی به گردشگران روس دارد را با چالشی بی‌سابقه مواجه کرد.

با عذرخواهی «رجب طیب اردوغان» از دولت روسیه بابت انهدام هواپیمای جنگی، اخیرا «ولادیمیر پوتین»، ریاست جمهوری روسیه با لغو تحریم‌ها علیه ترکیه در حوزه سفر و گردشگری موافقت کرده است.

در پنج ماه ابتدایی سال جاری میلادی تعداد گردشگران روس حاضر در ترکیه 96 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میلادی کاهش داشته است.

Cappadocia-1-www.taophoto.it_

منبع : ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *