رودخانه ماناوگات در آنتالیا

رودخانه ماناوگات

از رودخانه های زیبای شهر آنتالیا واقع در کشور ترکیه که سالانه توریست های داخلی و خارجی بیشماری را به خود جذب می کند. از تاریخ پیدایش این رودخانه مدارک محکمی در دست نیست اما شواهد حاکی از آن است که ماناوگات تقریبا دو قرن قبل میلاد مسیح بوجود آمده است. این رودخانه از جنوب کوه های طرس سرچشمه گرفته و به آب های مدیترانه منتهی می شود. از دیر باز برای امرار و معاش روزانه حمل بار و انسان از روی این رودخانه انجام می گرفته که تا سال های اخیر نیز ادامه داشته است.

109a0ca3bc27f3e96597370d5c8cf03d_03-01-14_1388758801

7.-Bu-Su-Çoğala-Çoğala

 

در سال ۱۹۱۳ ماناوگات به صورت رسمی به عنوان یکی از روستاهای جمهوری ترکیه اعلام شد. آبشار ماناوگات در ۴کیلوتری این روستا واقع شده است که سرگرمی های فراوانی را برای گردشگران به همراه دارد از جمله قایقرانی ، شنا و…

1

193604alanyamanavgatrivercruise

 

رود خانه ماناوگات از کنار شهر زیبای سیده عبور می کند که سالانه گردشگران زیادی با کشتی های گردشگری از مناظر زیبا و دلچسب اطراف رودخانه ماناوگات دیدن می کنند، همچنین گردشگران و مسافران کشتی می توانند زمانی را برای شنا در رودخانه ماناوگات و دریای مدیترانه صرف کنند.

202705antalya_manavgat_01

 

در اطراف رود خانه درختان کهن سال صنوبر قد علم کرده که مکانی آرام و زیبا جهت صرف ناهار و کباب ماهی قزل به ارمغان آورده است. از مزایای این رود خانه میتوان به فاصله ی ۳کیلومتری آن با شیهلار اشاره کرد. شیهلار با یک پیاده روی ساده و در عین حال زیبا بعد تقریبا یک ساعت پیاده روی دل نشین به سایت باستانی سلوکیا منتهی می شود.

GREEN CANYON, TURKEY - JULY 10: White water rafting on the rapid

Manavgat_waterfall_by_tomgensler

 

رود خانه ماناوگات مکانی دل نشین و آرامی را برای گردشگران فراهم آورده تا لحظه های خوشی را برای شما به وجود آورد. تور های گردشگری معمولا یک نصف روز را به رود خانه و آبشار ماناوگات و قایق رانی و شنا در آب های مدیترانه اختصاص می دهند ، که البته روز خاطره سازی خواهد بود.

Oymapinar_(Manavgat_River,_Turkey)_500m_away

TUR_MAN_F015_C_0841c06f3d6f2ddd8d8af6f9573c3d767cb706cb

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *