بلوار زیبای ساحلی باتومی (گرجستان)

پیاده روی در کنار ساحل یکی از آرامش بخش ترین و رویایی ترین تفریحات ممکن به حساب می آید. در ساحل باتومی یک بلوار بسیار زیبا در کنار ساحل آن کشیده شده که مکانی فوق العاده برای پیاده روی محسوب می شود.

 

بلوار باتومی

این بلوار که بصورت پارکی یک و نیم کیلومتری در نوار ساحلی ساخته شده است، میزبان تعداد زیادی کافه است. بلوار ساحلی باتومی با فضای سبز زیبا و قایق های تفریحی برای گردش در دریا شناخته می شود.

65699

20150321-09

ajara3

ajara26

.
تاریخ ساخت این بلوار به سال ۱۸۸۴ بر می گردد و شامل درختان و گیاهان بسیار منحصر بفردیِ است. ساحل این بلوار نیز در تابستان بسیار شلوغِ ولی با این حال به طور کلی تمیز نگهداری می شود. بلوار امروزه به طول ۷ کیلومتر گسترش یافته و به دو قسمت بلوار قدیمی و جدید جدا می گردد. پارک اصلی و ابتدایی همچنان باقی است، ولی قسمت های جدیدی بهش اضافه شده، از جمله نیمکت ها و مجسمه ها و فواره های آب که فضای بلوار رو دیدنی تر از قبل کرده.

batumi11

Batumi-boulevard-1 (1)

batumi-boulevard-1

batumi-boulevard-4

 

هرکس به باتومی می‌رود دیر یا زود خود را در حال قدم زدن در بلوار باتومی یا همان باتومیس می‌یابد. این بلوار پر از مسیرهای پیاده‌روی، درختان زیبا و کافه‌ها و بار های زیبای ساحلی است. به همه‌ی این‌ها یک چرخ و فلک غول‌پیکر را هم اضافه کنید که منعکس‌کننده‌ی روح زندگی جاری در این بلوار است. همچنین در قسمتی از این بلوار فواره های زیبای موزیکالی قرار گرفته است که هر بیننده ای را مسحور خود می کند.

batumi-boulevard-5

batumi-boulevard-6

Boulevard

seasideblvd_1280x960

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *