آشنایی با سیاتل

سیاتل شهری در ایالت واشینگتن و بزرگ‌ترین شهر منطقه شمال غربی اقیانوس آرام در آمریکا است. سیاتل یکی از بهترین‌ شهرهای ایالات متحده محسوب می‌شود که سالانه پذیرای گردشگران زیادی  است. تفریحات زیاد و متنوعی برای انجام دادن در این شهر وجود دارد.

1462270696592_the-7-best-places-to-live-in-seattle-if-you-re-recently-divorced-fea

شهر سیاتل به خاطر اعتیاد مردمش به کافئین مشهور است. در این شهر بیش از ۱۰۰۰ استارباکس–(Starbucks) وجود دارد. این شهر به عنوان محل تولد گروه‌های موسیقی مشهوری همچون Nirvana، Pearl Jam و rock giant Jimi Hendrix ارزش زیادی دارد. فضای این شهر بسیار آرام و دوستانه است. اگر دنبال اجراهای قوی موسیقی و خوردن غذاهای دریایی، با کیفیتی جهانی هستید سیاتل می‌تواند انتخاب خوبی برایتان باشد. به علاوه با وجود محیط زیبای اطراف، دلیل خوبی برای توجیه تعداد بالای گردشگر در شهر وجود دارد.

Seattle skyline at sunset, WA, USA

brent.blog_.images.15

بازدید از پارک مرکز سیاتل

Vilnius

پارک مرکز سیاتل مجموعه‌ی تفریحی کوچکی است که شامل چشمه‌ها، پروژه‌های تجربی موسیقی، موزه‌ی علمی تخیلی، تالار مشاهیر، مرکز علوم اقیانوس آرام، Center House که خودش شامل تئاتر، نقاشی فضای باز و آمفی‌تئاتر می‌شود.

Pantano-Studio-Architecture5

قدم زدن در Pike Place Market

Pike-Place-Market-Seattle-Washington

بازار عمومی Pike Place Market از سال ۱۹۰۷ دائر و مشرف به خلیج آبی الیوت است. این بازار یکی از قدیمی‌ترین بازار‌های کشاورزان در تمام ایالات متحده محسوب می‌شود و در واقع  ۹ هکتار زمین است که به صورت راهرویی شامل تعداد زیادی مغازه، اصطبل و گالری می‌شود که از محصولات تازه گرفته تا صنایع دستی در آن یافت می‌شود.

بازدید از میدان پایونیر

Pioneer Courthouse Square (Portland, Oregon). Looking northwest, showing the west half of the square. Photo by Steve Morgan.

میدان پایونیر مکانی است که زمانی مرکز شهر بود و بنیانگذاران شهر برای اولین بار در سال ۱۸۵۲ در این نقطه ساکن شدند. این منطقه‌ی تاریخی ۹۰ هکتار مساحت دارد و سراسر با خیابان‌های سنگ فرش و آجری‌ قرمز رنگ کلاسیک پوشیده شده است.

خوردن غذای دریایی در بندرگاه سیاتل

seattle-harbor-may

می‌توانید از زیبایی و تمیزی خیابان بِل در اسکله ۶۶ و پارک کنار آب در بندرگاه سیاتل لذت ببرید. این منطقه شامل غرفه‌ها و رستوران‌هایی است که در تمام طول راه خلیج الیوت تا Pike Place Market کشیده شده است. در این ناحیه می‌توان بهترین غذاهای دریایی را مزه کرد.

p1649468991-5

باغ وحش Woodland Park

WPZ_03_West_Entry_Entry

باغ وحش وودلند که مساحتی حدود ۶۵ هکتار دارد بیش از ۱۰۰۰ حیوان از ۲۹۰ گونه را در خود جای داده است. این باغ وحش مکان بسیار مناسبی برای کسب اطلاعات و جزئیات مفید در مورد حیوانات مختلف است.

ساحل آلکی(Alki)

Alki-Beach-20835

ساحل آلکی چسبیده به تنگه‌ی ساحلی Puget Sound است و مکانی عالی برای دوری از روزمره‌ها و استراحت در روی شن‌های ساحل، یا تماشای مردم عادی است که خالی از لطف نیست. بعد از مقداری استراحت می‌توانید در رستوران‌های اطراف این ناحیه با یک غذای خوشمزه از خودتان پذیرایی کنید.

Man-On-Bench

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *