دژی فوق العاده مشرف به تفلیس (دژ ناریکالا / گرجستان)

در زمان های گذشته برای برقراری امنیت قلعه هایی در شهرها ساخته می شده که بر کل شهر تسلط داشته باشد. امروزه این مکان ها به جاذبه های توریستی تبدیل شده است. دژ ناریکالا در تفلیس نمونه ای از این مکان ها است. پیشنها می دهیم که در صورت سفر به گرجستان حتما” از این مکان دیدن کنید. ما در زیر یک مختصر مطلبی درباره این دژ برای آشنایی شما بیان می کنیم.

 

قلعه ی ناریکالا تفلیس 

یکی از مکان های باستانی مهم تفلیس که برنامه آن در همه تورهای گرجستان هست، قلعه ی ناریکالا می باشد. این قلعه، روی یک تپه ی مشرف به شهر و رودخانه ی متاکویر، واقع شده است. این قلعه، در قرن 4 میلادی برای محافظت از این شهر در مقابل حمله ساخته شده است. گرچه، برخی از قسمت های آن، در سال 1827، در اثر زلزله تخریب شدند، دیوارها و باروهای آن از قرن 16 م و 17 م همچنان باقی مانده اند، و چشم اندازی خیره کننده از این شهر را به نمایش می گذارند.

800x533x158202754.jpg.pagespeed.ic_.8fkMwEGTIl

10302AV Tbilisi Narikhala Fortress by night

BigCastle

Church_in_Narikala_castle

 

ناریکالا قلعه باستانی مشرف به شهر تفلیس، پایتخت گرجستان، و رودخانه کورا است. قلعه شامل دو بخش احاطه شده با دیواره های بلند واقع در یک تپه شیب دار بین حمام گوگرد و باغ گیاه شناسی تفلیس است. در قسمت پایینی که اخیرا بازسازی شده کلیسای سنت نیکلاس وجود دارد که به تازگی در بین سالهای 1996-1997 ساخته شده است که جایگزینی برای کلیسای قدیمی متعلق به قرن 13 است که در یک آتش سوزی نابود شد. کلیسای جدید به سبک قدیمی و به شکل صلیب ساخته شده و از سه طرف درب دارد. بخش داخلی کلیسا با نقاشیهای دیواری برگرفته از کتاب مقدس و تاریخ گرجستان تزئین شده است.

gallery_10725_29_88471

Narikala_fortress,_Tbilisi,_Georgia

narikala-castle-and-the-metekhi-bridge

narikala-castle-tbilisi-georgia

 

ناریکالا یک دژ نظامیِ که بر کل تفلیس مسلطِ. این قلعه که بنا به نقلی توسط شاه عباس ساخته شده یا توسط او بازسازی و مورد استفاده قرار گرفته یکی از جاذبه های دیدنی تفلیسِ که در شب نمایی بسیار زیبا دارد. اکنون در این قلعه کلیسایی دایر است با ناقوسهایی قدیمی. مسیر ماشین رو این قلعه جاده ایست با شیب بسیار زیاد. البته تله کابین هم برای رفتن به این قلعه دایرِ که از کنار پل دوستی شروع می شود و تا بالای قلعه امتداد دارد. در کنار قلعه پارک بزرگی وجود داره که مجسمه مادر گرجستان داخلش قرار گرفته است. مسیر خلوت و دنج این پارک محلی برای عشاق جوان که دو به دو بی هیچ توجهی به اطراف سر در آغوش هم فرو برده اند و به راز و نیاز مشغولند. چشم انداز تفلیس از بالای ناریکالا بسیار دیدنیِ است.

st-nicolas-church-inside-the-walls-of-narikala-castle

Tbilisi,_Georgia_—_Old_Tbilisi_&_Narikala_Fotress

tbilisi-dostop-gora-mtatsminda

tbilisis-old-town-in-winter_5

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *