بهترین ترن‌های هوایی آلپاین

ترن هوایی یا شاید هم ماشین تولید جیغ، یکی از هیجان‌انگیزترین وسایل بازی در هر مکانی است. این تجربه وقتی هیجان‌انگیزتر می‌شود که مسیر حرکت‌تان از میان برف‌ها، تجربه‌ی اسکی‌بازی را نیز تداعی کند. این بار در abrasaparvaz به معرفی پنج مورد از بهترین ترن‌های هوایی آلپاین می‌پردازیم. همراه ما باشید.

رِوِل‌استاک (Revelstoke) طرح‌های مختلف ساخت ترن‌هوایی آلپاین را اعلام می‌کند. ما هم سریع‌ترین، طولانی‌ترین و مهیج‌ترین تجربه‌ها در پیست‌های اسکی را معرفی می‌کنیم.

ورزش‌های برفی بسیار مفرح هستند. ترن هوایی‌ها نیز بسیار مفرح هستند. اکنون این دو را کنار هم بگذارید. نتیجه چه خواهد بود؟ ترن هوایی آلپاین؛ احتمالا مفرح‌ترین فعالیتی است که می‌توانید در یک پیست اسکی تجربه کنید.

تفاوت ترن هوایی آلپاین با سایر ترن هوایی‌های قدیمی در این است که به جای نیروی الکتریسیته، توسط نیروی گرانش زمین حرکت می‌کند. به علاوه اینکه می‌توانید به کمک ترمز، سرعت خود را کنترل کنید.

پیست اسکی رول‌استاک در بریتیش کلمبیا، کانادا، به زودی مکانی برای ترن مختص به خودش خواهد شد. تابستان سال آینده زمان اعلام شده برای بازگشایی این ترن ۱.۴ کیلومتری است. انتظار می‌رود سرعت این ترن به ۴۲ کیلومتر بر ساعت برسد. این ترن توسط Brandauer Mountain در اتریش طراحی شده است. ترن روی سیستم مونوریل حرکت می‌کند و نزدیک به سطح زمین ساخته شده تا تجربه‌ی اسکی و یا دوچرخه‌سواری در کوهستان را شبیه‌سازی کند.

البته، رول‌استاک اولین پیست اسکی نیست که با ارائه‌ی ترن هوایی سعی در افزایش جذابیت کوه‌های این ناحیه دارد. در اینجا به معرفی بهترین ترن‌های آلپاین می‌پردازیم. به همراه توضیحات، ویدئوهایی ارائه شده است. با دیدن فیلم‌ها می‌توانید احساس کنید که واقعا در آنجا هستید (البته بدون احساس سرما)!

1-the-best-alpine-roller-coasters

پارک سیتی، ایالت یوتا، امریکا

پارک سیتی به تیتر خبرها در این فصل تبدیل شده زیرا پیوند آن با روستای Canyons باعث شد که بزرگ‌ترین پیست اسکی جدید در ایالات متحده نام بگیرد. اما پارک سیتی مزیت دیگری هم دارد که نادیده گرفته شده است. پارک سیتی مکانی برای بزرگ‌ترین ترن آلپاین یوتا است؛ مسیری ۱.۲ کیلومتری که با سوار شدن بر آن تا سرعت ۴۸ کیلومتر بر ساعت خواهید رسید. هزینه‌ی این سواری برای افراد بزرگسال ۲۲ دلار و برای کودکان ۸ دلار است.

این سواری را خودتان تجربه کنید؛ با تماشای مردی هیجان‌زده که سفرش را روایت می‌کند.

2-the-best-alpine-roller-coasters

 Hoch-Imst، اتریش

این پیست کوچک و دوست‌داشتنی در کوه‌های اتریش تصمیم گرفته به جای وسعت بخشیدن به مساحت خود، با ایجاد طولانی‌ترین ترن هوایی دنیا در یک پیست اسکی، نام خود را بر سر زبان‌ها بیاندازد. چرا با رویه‌ی جدیدی مایه‌ی مباهات نباشد؟ ترن فوق‌العاده‌ی ۳.۵ کیلومتری آن در ارتفاع ۱۵۰۰ متری آغاز می‌شود؛ درست قبل از اینکه مسیرش ۵۰۰ متر به صورت عمودی به پایین پیچ بخورد. مسیری که طی کردنش حدود ۹ دقیقه طول می‌کشد. هزینه‌ی۶.۹۰ پوند برای بزرگسالان و ۴.۷۰ پوند برای کودکان نیز کاملا منطقی است.

در اینجا مردی سعی می‌کند تا روی ترن به دوستش برسد؛ در تعقیبی پرسرعت و خاطره‌ی مبلغی (بسیار) اندک…

3-the-best-alpine-roller-coasters

گلاشیر ۳۰۰۰، سوئیس

عنوان طولانی‌ترین ترن هوایی آلپاین مربوط به Hoch-Imst است، اما گلاسیر ۳۰۰۰ قصد ندارد این عنوان را تصاحب کند؛ در عوض عنوان مرتفع‌ترین ترن آلپاین را از آن خود کرده است. مسیر یک کیلومتری این ترن، قبل از چرخش و حرکت مواج گردشی تا رسیدن به سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت، در ارتفاع ۲.۹۷۰ متری آغاز می‌شود. هزینه‌ی هر بار سواری در این مسیر برای کودکان و بزرگسالان ۹ فرانک سوئیس است.

در این فیلم فردی سوار بر ترن را می‌بینید که در سکوت محض، از این تجربه لذت می‌برد.

4-the-best-alpine-roller-coasters

برکنریج، کلرادو، امریکا

ترن آلپاین گلد رانر (Gold Runner) در پیست برکنریج (Breckenridge) مسیری ۷۶۲ متری را شامل می‌شود. انتخاب با شماست که این ترن را به تنهایی سوار شوید و یا با یک دوست. ترن گلد رانر در زمستان و تابستان باز است و هزینه‌ی آن برای هر سواری ۲۰ دلار است. راستی، اگر تابستان آنجا بودید یک سرسره فوق‌العاده آلپاین نیز در آنجا هست که از نظر سراشیبی مهیج و مفرح اش بسیار نزدیک به ترن است.

از این سواری کوتاه اما شیرین لذت ببرید (پیشنهاد می‌کنیم بخش حرکت به بالا را رد کنید)

5-the-best-alpine-roller-coasters

کلاسبرگ، ایتالیا

در آخر، طولانی‌ترین ترن کوهستانی ایتالیا یعنی ترن آلپاین کلاسبرگ فلیتزر (Klausberg Flitzer) را به شما معرفی می‌کنیم. این ترن ۱.۸ کیلومتری می‌تواند با سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند. و برای افزودن بخش ویژه‌ای به تفریح‌تان می‌توانید یک بلیط سواری رایگان تلسکی نیز دریافت کنید.

این فیلم‌بردار با چرخاندن سرش به اطراف، میدان دید جالبی ایجاد کرده است و تجربه‌ی هیجان‌انگیزی را منتقل می‌کند.

منبع: Telegraph / کجارو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *