باند، شهر شانگهای (چین)

باند

دی باند در واقع یک محل و کنار گذر ساحلی است که بسیار مشهور است و همیشه سرشار از مسافرین و توریست هایی است که حال و هوایی احساسی دارند. دی باند یک اسکله زیباست که شهر شانگهای در چین را تزیین کرده و باعث شده که در جایی که فکرش را هم نمی کنید حس و هوایی ساحلی برایتان ایجاد کند.

20090324101935667

The Pudong skyline at dawn in Shanghai, China.

محوطه دی باند بسیار وسیع است و می توان برای آدرس دهی دقیق تر گفت که این محل از پل Baidu تا شرق رودخانه بلند Jinling ادامه پیدا می کند و حدود ۱۵۰۰ متر طول دارد. اغلب مردم قدم زدن در این بخش را می پسندند. جالب است که در هنگام قدم زدن برج تلویزیونی هم دقیقا روبروی شما می باشد.

Bund_at_night_(with_Bund_Financial_Center)

pudongareaoverbundshanghai

 

این بخش از شهر در سال 1930 ساخته شده است ، در این ناحیه شما می توانید ساختمان ها و مراکز تجاری و مالی شهر را ببینید. این مکان در زمان استعمار بریتانیا ساخته شده، ساختمان های خیابان Bound معماری های زیبایی دارند و در سبک های مختلف از قبیل گوتیک، باروک، رومنسک، دکو و کلاسیک ساخته شده اند. در انتهای شمالی این خیابان سفارت کشور بریتانیا واقع شده است، و سفارت کشور های دیگر از جمله روسیه نیز در اطراف همین ناحیه می باشد. سیمای کلی این منطقه یاد آور شهر نیویورک سالهای 1920 است.

Shanghai-Bund

 

امروزه ناحیه باند مرکز انواع ساختمان های هتل ها و بارها و بانک ها می باشد. چهره ساختمان های این منطقه در طول تمامی این سالها حفظ شده است، در کنار رودخانه در حاشیه این خیابان یک خیابان قدم زنی زیبا ساخته شده که شب ها با روشن شدن چراغ های ساختمان های اطراف چهره بی نظیری به خود می گیرد. درست روبروی این پیاده رو شما چهره شانگهای امروز را در بخش پودنگ شاهد خواهید بود این در حالی است که اگر به پشت سر خود را نگاه کنید به شانگهای 80 سال پیش برمی گردید.

Squaresandpedestrianareas-Shanghai-China-Inoa-Schreder-Inoa_Bund_Shanghai_Night-001-HJ

 

این ناحیه یکی از 10 مکان زیبای شهر شانگهای به شمار می رود و دیدنش به گردشگران توصیه می شود . در این بخش علاوه بر تمامی آن چه در محیط خارجی شاهد هستید یک زیرگذر به سمت پودنگ ساخته شده است که گردشگران با عبور از آن ضمن عبور از زیر رودخانه هوانگ پو، می توانند از گالری های هنری دائمی برپا در زیرگذر لذت ببرند، نورپردازی هنری شما را به شگفتی وا خواهد داشت.

The.Bund.original.2511

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *