تداوم و تعميق برنامه های گردشگری علمی و فرهنگی ويژه نخبگان كشوری

 در جريان امضاي تفاهم‌نامه همکاری مشترک معاونت فرهنگی بنیاد ملی نخبگان و معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی بر تداوم برنامه هاي اردويي مشترك و بازديدهاي علمي و فرهنگي ويژه نخبگان تاكيد شد.

در متن تفاهم‌نامه همکاری و همفكري مشترك بين معاونت فرهنگی بنیاد ملی نخبگان و معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی با حضور دکتر سعيد پورعلی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، دکتر آریا الستی معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان، رحيم يعقوب زاده رئيس مركز گردشگري علمي – فرهنگي دانشجويان ايران، دکتر انبیاء، مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی فرهنگی بنیاد ملی نخبگان به امضا رسید، به تداوم اجراي برنامه هاي اردويي مشترك و بازديدهاي علمي و فرهنگي در قالب اردوهاي ايران مرز پر گهر اشاره شده است.

از عناوين مهم مورد اشاره در اين تفاهم¬نامه كه در بردارنده اهداف و برنامه هاي اردويي در اجرایی‌سازی اقدام‌های فرهنگی سند راهبردی کشور در امور نخبگان است به مواردي چون: “ایجاد سازوکار مناسب جهت آشنا ساختن اجتماع نخبگاني با جاذبه‌هاي طبيعي، زيارتي، فرهنگي و اجتماعي كشور به منظور ارتقاي خودآگاهي و حس دلبستگي ملی”، “ایجاد سازوکار مناسب گسترش اردوهاي جهادي”، “بازديدها و دوره‌هاي آموزشي و احياي دوره‌هاي کارورزي و کارآموزي اختیاری با هدف ارتقاي خودآگاهي ملّي و حس دلبستگي به ميهن در میان اجتماعات نخبگانی” و “ارتقاي شناخت اجتماع نخبگاني از نيازها و شرايط واقعي جامعه، افزايش آگاهي از خدمات متقابل اسلام و ايران با تأكيد بر جايگاه بي‌بديل اسلام در شكل‌دهي به هويت ايراني و ارتقاي تمدن ايراني” اشاره شده است.

مرکز گردشگري علمي – فرهنگي دانشجويان ايران از شهريورماه سال جاري با همکاری ستاد اجرایی سازی سند راهبردی نخبگان به منظور آشنا ساختن اجتماع نخبگانی با جاذبه های طبیعی، زیارتی، فرهنگی و اجتماعی کشور اقدام به برگزاری بازدیدهای علمی، فرهنگی و پژوهشی ویژه این بنیاد در قالب يازدهمين دوره طرح ملی “ایران، مرز پرگهر” با رویکرد مهارت محور نموده است.
در این جلسه خانم دکتر نظری مدیر دفتر ارتباط و هم انديشي با نخبگان،  محمدحسين جهانگیری، رئيس اداره اجرايي ستاد سند نخبگان و صدرا عمویی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گردشگری نیز حضور داشتند.

خاطرنشان می گردد طرح ملی “ایران مرز پرگهر” با هدف تقویت روحیه خود باوری و تاکید بر هویت ایرانی– اسلامی به منظور آشنایی با طرح ها و پروژه های بزرگ ملی و دستاوردهای عظیم صنعتی، علمی، پژوهشی، زیر بنایی و … می باشد که طی37 سال نظام مقدس جمهوری اسلامی توسط مهندسین و متخصصین متعهد داخلی ساخته شده و همچنین به منظور شناخت مواریث فرهنگی و تمدنی ایران اسلامی در قالب بازدید از میراث های طبیعی، تاریخی، باستانی، فرهنگی و اجتماعی برنامه ریزی شده است. تاکنون ده دوره از این طرح توسط مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان با همکاری مجریان آن در واحدهای معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی سراسر کشور برگزار شده است که یازدهمین دوره آن نیز در سراسر كشور در حال اجرا مي باشد.

لازم به ذكر است پس از امضاي اين تفاهم نامه دكتر آريا الستي و هيئت همراه از بخش ها و سرويس هاي مختلف خبرگزاري ايسنا بازديد كرد و در جريان شيوه توليد و نشر اخبار در حوزه هاي مربوط به علم و فناوري و فرهنگ و هنر قرار گرفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *