زیباترین میدان های جهان (میدان فدراسیون)

ملبورن

ملبورن با حدود ۴ میلیون نفر جمعیت، پایتخت ایالت ویکتوریا، اولین پایتخت کشور استرالیا قبل از شهر کانبرا و مهمترین شهر فرهنگی این کشور است. ملبورن به لحاظ جمعیت دومین شهر کشور پهناور استرالیا است. امروزه این شهر به عنوان قطب مهم آموزش عالی و تحقیقات، هنر و فرهنگ و مد، ورزش و تفریح و جهانگردی و نیز فعالیتهای تجاری و صنعتی استرالیا شناخته می‌شود؛ تا جایی که از آن به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر و مد و ورزش این کشور یاد می‌گردد. ملبورن (و ایالت ویکتوریا) در میان شهرهای استرالیا لقب «بوستانشهر» گرقته است Australia’s garden city. این شهر در دههٔ اخیر چند بار به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی معرفی شده است.

melbourne-panorama

ملبورن مهد و مرکز پیدایش صنعت فیلمسازی و سینما، تلویزیون، رقص باله، هنر امپرسیونیسم، سبکهای مختلف رقص مثل نیو وگ و ملبورن شافل در استرالیا و مرکز مهم موزیک کلاسیک و امروزی در این کشوراست. فوتبال به روش استرالیایی نیز در ملبورن ابداع شده است. شبکهٔ تراموای ملبورن به لحاظ گستردگی در رتبهٔ نخست جهان ایستاده است. بلندترین برج مسکونی جهان برج یوریکا (تا سال ۲۰۰۹) و سکای دک منحصربه‌فرد آن، پنج برج از شش آسمان خراش بلند استرالیا، بزرگ‌ترین کازینو و مجموعهٔ سرگرمی استرالیا، بزرگترین مرکز خرید استرالیا و نیمکرهٔ جنوبی، بزرگترین مجموعه نمایشگاهی و مرکز همایش نیمکرهٔ جنوبی، قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین گالری هنری استرالیا در این شهر قرار دارند.

Melbourne_Skyline_from_Rialto_Crop_-_Nov_2008

 

میدان فدراسیون (Federation Square) یک میدان عمومی و جزو حوزه فرهنگی شهر ملبورن در کشور استرالیا است و شامل مجموعه ای از ساختمان ها که شامل پخش عمومی ، گالری های هنری ، موزه ها ، سینماها ، نمایشگاه ، رستوران ها ، کافه ها و مغازه ها می باشد که در اطراف دو فضای بزرگ عمومی قرار گرفته اند .

2265_l

d693345391c1bdd6ce6d13ffa6e3559b

Federation.Square.original.7071

Federation.Square.original.15736

 

ساخت و ساز در سال 1998 شروع و در سال 2002 افتتاح گردید و در سال 2006 کسترش و توسعه یافت و بخشی از آن تغییر کرد . مهمترین بخش از این میدان ، صفحه نمایش عمومی بزرگ آن است ، که برای رویدادهای ورزشی بزرگ و دیگر رخ داد های مهم استفاده می شد و می شود. در طول جام جهانی فوتبال 2006 ، هزاران نفر از طرفداران فوتبال در شبهای سرد برای تماشای این مسابقات بر روی صفحه نمایش این میدان جمع شده بودند.

Federation_Square_Overview,_Melbourne

Federation-Square_1

Federation-Square-39869

image.adapt.1663.medium

 

شکل کلی این میدان به شکل U انگلیسی است و در انتها به شکل مربع در می آید. از بنا های مهم ساخته شده در این میدان می توان به مرکز هنرها (Arts Centre) ، گالری ملی ویکتوریا ، استادیوم کریکت ملبورن ، مرکز تجمعات و نمایشگاه ملبورن( Melbourne Convention & Exhibition ) ، مجموعه خزانه داری ، بازار تاریخی کویین ویکتوریا ،آکواریوم شهر و موزه ملبورن اشاره کرد.

ychatter-Melbourne-federation-square-1024x495

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

melbourne-fedsquare-1115865-o

 

image

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *