توسعه گردشگری زیارت راه حل اشتغال‌زایی دانشجویان این رشته است

رئیس دانشگاه علمی کاربردی میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: آموزش‌های کاربردی و توجه به توسعه گردشگری زیارت راه حل اشتغال‌زایی فارغ‌التحصیلان رشته‌های گردشگری و هتلداری استان است.
به گزارش ابرآسا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی دکتر رضا جعفری اظهار کرد: مرکز آموزش علمی کاربردی میراث خراسان رضوی به عنوان تنها مرکز تخصصی با اساتید مجرب در حوزه‌های سه‌گانه سازمان از سال 1388 آغاز به کار کرده و در راستای اهداف و وظایف تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با توجه به موقعیت گردشگری زیارت استان که بیش از 50 درصد تاسیسات اقامتی کشور در این استان واقع است، به منظور افزایش کیفیت در راستای خدمات به زائرین و گردشگران فعالیت می‌کند.
وی افزود: گردشگری مهم‌ترین کسب و کار انسان‌محور است. افراد، منابع و محصولات را به تجاربی تبدیل می‌کند که در نهایت توسط بازدیدکنندگان به مصرف می‌رسد. بنابراین سرمایه‌گذاری در آموزش نیروی انسانی برای افزایش ظرفیت بخش گردشگری و هتل‌داری در بالا بردن بهره‌وری و بهبود قابلیت‌های آن بسیار مهم و حیاتی است.
جعفری تصریح کرد: گردشگری مذهبی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین اشکال روابط فرهنگی بین اقوام و ملل از جمله پررونق‌ترین گردشگری‌ها در حال حاضر است و مشهد مقدس با داشتن این ظرفیت می‌تواند در حوزه تسهیل و ورود زائران خارجی به مشهد، برنامه‌ای جامع برای بهبود خدمات و افزایش انگیزه‌های سفر، کنترل آسیب‌ها و سلامت فرهنگی سفرها برنامه‌ریزی مطلوب و مناسبی داشته باشد.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی میراث فرهنگی خراسان رضوی عنوان کرد: بنابراین رسیدن به این مهم قطعا با افراد آموزش دیده و توانمند میسر خواهد بود و مرکز علمی کاربردی میراث خراسان رضوی با داشتن پتانسیل و ظرفیت مطلوب در شرق کشور می‌تواند باعث توسعه گردشگری زیارت باشد.
وی با بیان اینکه در این مرکز در حال حاضر حدود 500 دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی در رشته‌های مدیریت هتل‌داری، مدیریت گردشگری، صنایع دستی صنایع فلزی، معماری شهری، مشغول به تحصیل هستند، بیان کرد: به منظور افزایش تعداد دانشجو برنامه‌های راهبردی علمی و متعددی را در نظر گرفته‌ایم. با توجه به مهارتی بودن رشته‌های کاردانی و کارشناسی موجود و نیاز مشهد به عنوان قطب گردشگری مذهبی به نیروهای متخصص و آموزش دیده، با تعامل مطلوبی که با اتحادیه هتلداران خراسان رضوی و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان و همچنین اتحادیه صنایع دستی و سایر تشکل‌های مرتبط داشته‌ایم، تبلیغات موثر و مطلوبی در خصوص جذب حداکثری دانشجو داشته و داریم و امیدواریم پذیرش دانشجو به 2 برابر میزان فعلی برسد.
وی عنوان کرد: در مقطع کاردانی در رشته های معماری شهری، هتلداری، گردشگری، روابط عمومی، امور فرهنگی (امورموزه)، صنایع دستی (سفال و کاشی سنتی) برای ترم مهرماه پذیرش دانشجو خواهیم داشت.
جعفری خاطرنشان کرد: علاقمندان به ثبت نام و تحصیل در رشته های این مرکز در مقطع کاردانی می توانند از تاریخ 7 شهریور لغایت 13 شهریور95 از طریق سایت رسمی سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org و یا از طریق مراجعه حضوری به آدرس مشهد –بلوار شهید منتظری –بین منتظری 7 و سه راه بعثت و همچنین از طریق تلفن های05138402300و 05138468076 نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی میراث فرهنگی خراسان رضوی افزود: ثبت نام مقطع کارشناسی از تاریخ 13شهریور لغایت 20 شهریور ماه و در رشته های مدیریت هتلداری، مدیریت گردشگری، صنایع دستی، صنایع چوبی، صنایع دستی، صنایع فلزی، مرمت و احیای بناهای تاریخی و ارزیابی صنایع دستی میراث فرهنگی امکان پذیر است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *