مکان های گردشگری که به زودی زیر آب می روند(غارهای الفنتا)

دانشمندان و محققان به صورت گروهی به این اصل اعتقاد دارند که به زودی گرم شدن زمین باعث ذوب کردن لایه های عظیمی از یخچال های قطبی خواهد شد و آب دریاها و دریاچه ها تا حد زیادی بالاتر خواهد آمد.

این بالا آمدن آب سبب می شود آثار تاریخی زیادی نابود شوند و زیر آب روند. ما در مقاله هایی چند نمونه از این آثار را به شما معرفی می کنیم.

 

غارهای الفنتا در بمبئی – هند

غارهای Elephanta مجموعه غارهای کنده‌کاری شده با اشکال و صورت‌های خدایان و بزرگان هند است. غارهای الفنتا در جزیره الفانتا یا گاراپوری در بندر بمبئی و در ۱۰ کیلومتری شهر بمبئی در آبهای دریای عمان قرار گرفته‌اند.

232

Ajanta-Caves-in-Maharashtra-India-_Sculptures-in-Ajanta-Caves_5225

Elephanta.Caves.original.3361 (1)

elephanta

 

این جزیره از دو دسته غار تشکیل شده که دسته اول، ۵ غار متعلق به آیین هندو و دسته دوم ۲ غار متعلق به بودایی است. غارهای هندو، همه کنده‌کاری شده و حاوی مجسمه‌هایی همچون مجسمه‌ی شیوا – یکی از خدایان هندو – و خدایان دیگر است. تمامی غارها معماری سنگی و کنده کاری روی صخره را دارند که تاریخ انجام این کنده کاریها مربوط به قرن ۵ تا ۸ میلادی است. جنس دیواره‌ها از سنگ جامد بازالت بوده و روی آنها پر از نقاشی هایی بوده که امروزه فقط اثری از آنها به چشم می خورد.

Elephanta_Caves_Gangadhara

Elephanta_Caves

elephanta-caves- Shiva -Parvati 1

elephanta-caves

ElephantaCol

 

تا سال ۱۵۳۴ که قوانین پرتغال در کشور به اجرا گذاشته شود، این جزیره با نام گاراپوری شناخته شده و محل عبادت هندوها بود، تااینکه از این تاریخ به بعد پرتغالی‌ها این جزیره را که در ورودی آن یک مجسمه بزرگ فیل قرار داده شده را الفانتا نامیدند. این مجسمه امروزه در حیاط موزه «بائوداجی» نگه داشته می‌شود. این جزیره بعد از سالها بی‌توجهی سرانجام در سال ۱۹۷۰ مورد توجه قرار گرفته و در سال ۱۹۸۷ توانست به فهرست میراث جهانی یونسکو وارد شود.

site_0244_0004-750-0-20100705114254

monolithic-statues-of-lord-shiva-at-elephanta-caves

maxresdefault

Inside-Elephanta-Cave-5

feature

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *