مکان های گردشگری که به زودی زیر آب می روند(مون سن میشل)

دانشمندان و محققان به صورت گروهی به این اصل اعتقاد دارند که به زودی گرم شدن زمین باعث ذوب کردن لایه های عظیمی از یخچال های قطبی خواهد شد و آب دریاها و دریاچه ها تا حد زیادی بالاتر خواهد آمد.

این بالا آمدن آب سبب می شود آثار تاریخی زیادی نابود شوند و زیر آب روند. ما در مقاله هایی چند نمونه از این آثار را به شما معرفی می کنیم.

 

مون سن میشل

این جزیره که خودش 98 متر بالاتر از سطح دریاست در حال حاضر 44 نفر جمعیت دارد که البته در بهترین حالتش در 1854 هزارو صد و هشتاد و دو نفر جمعیت داشته. ترکیب ساختاری شهر نمونه ای جامعه فئودالى است که آن را ساخته است. بر بالا خدا، در پایین تر صومعه، در زیر این ها سالن بزرگ، پس از آن فروشگاه ها و خانه ها و در خارج از دیوارها، مسکن ماهیگیران و کشاورزان است. این بنا که سالی سه میلیون نفر بیننده دارد در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

DCIM100GOPROG0019097.

26564b1ecb368cfd20b3b38d14ab7764_large

335585-svetik

 

مون سن میشل به خاطر چشم انداز جزیره ای خود و کیفیت ساختمانی بناها و تداوم تاریخی اش از عجایب فرانسه به شمار می آید . این معبد که در قدیم محل عبادت سلت ها بود، در قرن هشتم میلادی به قلمرو مسیحیت پیوست.

1439285589

Inside-the-castle

Le-Mont-Saint-Michel-World-Heritage-Site

 

نخست نماز خانه ای در آن به ” میشل ” فرشته مقرب وقف شد و خوشبختانه صومعه ای که بعد ها جانشین آن گشت ، در سایه استحکامات اطراف آن توانست آزادانه گسترش یابد . در دوره گوتیک شهرت مذهبی معبد میشل به اوج خود رسید و هجوم زائران به این نقطه چنان گسترش پیدا کرد که کشیشان را مجبور ساخت تا بی وقفه به ساخت بناهای بلند تر و وسیع تر که به وسیله جرز های محکم نگهداری می شدند ، بپردازند بدین ترتیب یکی از عجایب جهان که عبارت از مجموعه ای از بناها به بلندی 1211 تا 1228 متری زمین است ، به وجود آمد .

Mont.Saint-Michel.original.11561

mont_saint_michel_2015

Mont_St_Michel_+_Jetée_par_Marée_haute

 

این مجموعه شامل 5 تالار بزرگ است که در دو ردیف روی هم قرار دارند و بر بالای آن صومعه بسیار جالبی ساخته شده که گویی میان آسمان و در یا معلق است . از آن زمان به بعد این معبد دچار سرنوشت فلاکت باری شده است . پس از خرابی نسبی کلیسا و تبدیل صومعه به زندان، این تغییر کارکرد به ویرانی کامل آن انجامید . ولی تعمیرات متوالی آن از صد سال پیش ، عظمت اولیه این کلیسا را به آن باز گردانید .امروزه این بنا نه تنها همه ساله جهانگردان بی شماری را به خود جلب می کند ، بلکه محل عبادت هم به شمار می آید . به مناسبت برپایی مراسم جشن هزار ساله ساختمان آن تعدادی از کشیشان فرقه سن – بنوا موفق شدند که مجددا در آن مستقر شوند . قسمتی ازمون سن میشل در اوایل قرن نوزدهم به زندان تبدیل شد که با تلاش افرادی چون ویکتور هوگو در 1863 زندان تعطیل و به بنای تاریخی صرف تبدیل شد. در سال 1979 هم یونسکو آنرا به عنوان میراث جهانی وارد فهرست کرد.

Mont_St_Michel_3,_Brittany,_France_-_July_2011

Mont-Saint-Michel+-passerelle

the-mont-saint-michel-jeremie-eloy-wanaiifilms-com

trey-ratcliff-mont-st-michel-sunset-900x425

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *