سازمان ملل به کمکِ صنعت گردشگری ترکیه آمد

سازمان جهانی گردشگری با امضای توافقنامه‌ای با کشور ترکیه به احیای اوضاع نابسامان گردشگری در این کشور کمک می‌کند.

146199239113366246

 

به نقل از دیلی میل، سازمان جهانی گردشگری که زیر مجموعه سازمان ملل متحد است، روز گذشته (جمعه) با امضای یک توافق‌نامه به مقامات ترکیه‌ای متعهد شد به تقویت صنعت بحران‌زده و گردشگری بواسطه چندین حمله تروریستی و کودتای نظامی اخیر در این کشور کمک کند.

سخنگوی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) که مقر آن در شهر مادرید اسپانیاست اعلام کرد، این سازمان با ارائه مشاوره‌های تخصصی در حوزه استراتژی‌های ارتباطی و بازاریابی به کمک دولت ترکیه خواهد آمد.

«طالب ریفاعی»، دبیر کل اردنی سازمان جهانی گردشگری پس از امضای توافق همکاری با «بنی اوسی»، وزیر گردشگری ترکیه گفت: ترکیه اهمیت فوق‌العاده‌ای برای ما دارد و مردم این کشور در هفته گذشته دفاع شجاعانه‌ای از دموکراسی نشان دادند. هم‌اکنون وظیفه‌ ماست از مهمترین بخش اقتصاد ترکیه که همان گردشگری است حمایت کنیم.

«ریفاعی» اضافه کرد: با همدیگر پیامی به سراسر جهان می‌فرستیم. ترکیه بازخواهد گشت و آماده میزبانی از بازدیدکنندگانش است.

شهرهای مهم ترکیه همچون استانبول و آنکارا همزمان با کودتای نظامی شب 15 جولای به میدان نبرد تبدیل شد واین ماجرا به همراه سری بمب‌گذاری‌های انتحاری در ترکیه در یک سال اخیر گردشگری این کشور را با بحرانی جدی روبه رو کرده است.

صنعت گردشگری 8 درصد از اشتغال ترکیه را به خود اختصاص ‌می‌دهد و از منابع ارز خارجی در این کشور محسوب می‌شود.

وزیر گردشگری ترکیه با دست کم گرفتن ناآرامی‌ها اخیر گفت: حملات تروریستی داعش یک مشکل جهانی بود که تنها ترکیه را تحت تاثیر قرار نداده، کودتای شکست خورده تاثیری بر صنعت گردشگری ترکیه نداشت.: اکنون زندگی روزمره به صورت عادی در جریان است و تمام فرودگاه‌ها باز هستند و تمامی فعالیت‌های تجاری نیز بدون مشکل در جریان است.

منبع : ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *