ویتنام به دنبال درآمد 30 میلیارد دلاری از گردشگری

مسئولان گردشگری ویتنام قصد دارند تا سال 2020 میلادی درآمدهای حاصل از صنعت گردشگری را به 30 میلیارد دلار برسانند.

55a4cb21ae7d9

 

وزارت فرهنگ، ورزش و گردشگری ویتنام اعلام کرد، قصد دارد درآمد سالانه بخش گردشگری در این کشور را تا سال 2020 میلادی به 30 میلیارد دلار و سهم این صنعت در تولید ناخالص ملی را به 10 درصد افزایش دهد.

ویتنام طی سال گذشته میلادی توانست با جذب 7.9 میلیون گردشگر بین‌المللی و 57 میلیون گردشگر داخلی، به درآمد 15.1 میلیارد دلاری دست یابد، این در حالیست که در نیمه ابتدایی سال جاری میلادی 4.7 میلیون گردشگر به این کشور سفر کرده‌اند که حاکی از رشد 21 درصد در مقایسه با سال 2015 میلادی است.

«انگویان انگوک تین»، وزیر فرهنگ، ورزش و گردشگری ویتنام ضمن ابراز امیداواری به جذب سالانه 14.5 میلیون گردشگر خارجی تا سال 2020 میلادی و همچنین ایجاد 3.5 میلیون شغل در بخش گردشگری عنوان کرد: این اهداف دست یافتنی هستند، چرا که ما فرصت‌های بیشماری برای توسعه داریم و هدف ما تنها نیمی از تعداد گردشگران تایلند است.

وی همچنین ادامه داد: بسیاری معتقدند برای دستیابی به چنین اهدافی و تبدیل ویتنام به یک کشور گردشگری در طول چهار سال آینده باید چارچوب ذهنی مسئولان تغییر کند. دولت در حال حاضر تنها با سرمایه‌گذاری حدود دو میلیون دلاری برای تبلیغ در حوزه گردشگری موافقت کرده که این رقم حتی کمتر از بودجه خطوط هوایی ویتنام برای تبلیغ تصویر خود است.

از سویی دیگر، «وونگ دین هو»، معاون نخست وزیر ویتنام معتقد است: برای رشد گردشگری تمرکز اصلی باید روی تغییر چارچوب ذهنی مسئولان قرار داده شود، چرا که منابع مالی تنها عنصر اولیه توسعه نیستند. هم اکنون دژ «Hue» در ویتنام سالانه 5 میلیون دلار درآمدزایی دارد، در حالی که منطقه باستانی «آنگکور» در کشور کامبوج سالانه 360 میلیون دلار و جزیره هاوایی در آمریکا سالانه 65 میلیارد دلار درآمدزایی می‌کند اما چرا ما اینقدر ناچیز درآمدزایی می‌کنیم؟

بر اساس اعلام انجمن گردشگری آسیاپاسیفیک، تنها 6 درصد از گردشگران خارجی در ویتنام برای دومین‌بار به این کشور بازمی‌گردند.

north-vietnam5

منبع : ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *