فستیوال شب های سفید روسیه

شب های سفید روسیه یا فستیوال وایت نایت یک فستیوال هنری بین المللی است که هر سال در سن پطرزبورگ و تور روسیه برگزار می شود. این فستیوال شامل مجموعه های از قبیل باله کلاسیک، اپر و موسیقی و برنامه هایی است که توسط رقصنده ها و خواننده ها و نوازدندگان روسی انجام می شود. جشن بادبان سرخ نقطه ی اوج این مراسم است. این مراسم بزرگترین گردهمایی سالانه می باشد و بیش از یک میلیون نفر که بیشتر آن ها دانش آموز هستند در این مراسم شرکت می کنند. این مراسم توسط شهرداری سن پطرزبورگ برنامه ریزی می شود. این فستیوال در ماه می آغاز می شود و در جولای با پایان می رسد. برخی از برنامه های مرتبط با این فستیوال در قبل و بعد از تاریخ ذکر شده اجرا می شود.

1445220999379

باله کلاسیک، اپرا و موسیقی در فستیول وایت نایتپ

ستاره های شب سفید مجموعه ای از اجراهای ارکستر، موسیقی و باله و سالن تئاتر Mariinsky می باشد و بخش مهمی از این فستیوال به شمار می آید. کارگردان هنری این فستیوال Vakey Gergiev است. در طول زمان این فستیوال برنامه های روزانه مختلفی در این سالن تئاتر برگزار می شود. اجراهای بعد از ظهر معمولا ساعت ۱۹:۰۰ و گاهی اوقات ساعت ۱۸:۰۰ شروع می شود. علاوه بر این، گاهی اوقات صبح ها هم اجرا هایی است که معمولا ساعت ۱۲:۰۰ و یا ۱۴:۰۰ آغاز می شود. اولین برگزار کننده ی این فستیوال اولین شهردار سن پطرزبورگ Anatoly Sobchak بود و این فستیوال از سال ۱۹۹۳ هرساله برگزار می شود. برخی از ستارگانی که در این فستیوال اجرا دارند عبارتند از : Olga Borodian , Placido Domingo , Alfred Brendel, Anna Netrebko , Carlo Maria , Gido Kremer , Alexander Toradze , James Conlon بسیاری دیگر از نوازندگان کلاسیک و رقصنده های باله.
بنا به تقاضای زیاد معمولا بلیط های این فستیوال چند ماه قبل به فروش می رسند وبا پایان می رسند. مخصوصا برنامه هایی که Valey Gergiev در آن ها اجرا دارد بلیطشان به سرعت تمام می شود. اگر قصد سفر به سن پطرزبورگ را دارید بهتر است از قبل بلیط این مراسم را تهیه کنید.

scarlet-sails-sm1

جشن بادبان سرخ

جشن بادبان سرخ یکی از مراسم ها جشن های مهم در طول فستیوال وایت نایت می باشد. در این مراسم آتش بازی های دیدنی برگزار می شود و جشن پایان مدارس در هر سال در سن پطرزبورگ می باشد. این سنت بعد از پایان جنگ جهانی دوم آغاز شد. زمانیکه مدارس برای برگزاری جشن پایان سال با هم متحد شدند و سمبل آن کتاب محبوب کودکان ” بادبان سرخ ” نوشته ی Alexander Grin شد. در آن زمان یک قابق با بادبان سرخ از طرف خاکریز انگلیس به سمت کاخ زمستانی حرکت می کرد. این مراسم به یک سنت تبدیل شد که هرساله در پایان ماه جولای پایان مدارس در آن جشن گرفته می شود. محبوبیت این کتاب و این مراسم در سال ۱۹۶۱ بعد از ساخت فیلمی با همین عنوان توسط Starring Anastasiya دو چندان شد.

1

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *