چرا به گرجستان سفر کنیم؟

دلیل های زیادی برای سفر به گرجستان وجود دارد. هر جیزی که یک جهانگرد از سفر خود به یک جای جدید مد نظر دارد یک جا در گرجستان نهفته می باشد. از ساحل تا جنگل گرفته همه و همه در گرجستان وجود دارد.

وقتی برای اولین بار در مسیر تفلیس- باتومی کوه های قفقاز را می بینید، مبهوت خواهید شد. شاید باور نکنید، در افق های دور دست، سکوت، خورشید و کوه های زیبا را تجربه خواهید کرد. بلند ترین قله اروپا به نام البروس با ارتفاع ۵۶۴۲ در گرجستان قرار دارد. نام این قله با نام قله البرز هم ریشه است و هر دو شکلی از یک واژه ایرانی هستند. لازم به ذکر است که در کوه های قفقاز قله های دیگری نیز وجود دارد که ارتفاع آنها بیش از ۵۰۰۰ متر است. اگر اهل کوه نوردی هستید، به راحتی می توانید از تفلیس با چند ساعت رانندگی به پای این کوه برسید. این تجربه را به هیچ وجه از دست ندهید.

0c08268545c1ace2a3830c220a4087c4

 

گرجستان مردم خوش قلبی دارد و از لحاظ برخورد بسیار گرم هستند. زندگی سرشار از موسیقی و شادی فراوان در گوشه گوشه شهر نوازندگان خیابانی در حال اجرای موسیقی می باشند. برای مردم گرجستان فرقی میان نوازندگان خیابانی و نوازندگان حرفا ای وجود ندارد. این مردم، مردمی خون گرم می باشند و به سرعت با جهنگردان ارتباط برقرار می کنند.

2

 

یکی از جاذبه های فوق العاده گرجستان بازارهای میوه و سبزیجات آنجا می باشد. این بازارها  شکل سنتی خود را حفظ کرده اند. در بازارها شما جنب و جوش و سرزندگی را از نزدیک مشاهده می کنید.

به شما پیشنها می دهیم حتی اگر خریدی ندارید حتما” به این بازارها سر بزنید و این مکان ها را از نزدیک ببینید. شاید چیزهایی که هیچوقت در فروشگاه های بزرگ زنجیره ای شهر خود ندیده باشید.

adventure-in-georgia-1

 

گرجستان توسط فرهنگ های مختلفی احاطه شده و بنابراین تمامی ویژگی های خوب را از آنها دستچین کرده است. روسیه در شمال، ترکیه در غرب، ارمنستان و ایران در جنوب و آذربایجان در شرق این کشور قرار دارند. شما در تفلیس می توانید آمیزه جالبی از تمامی این فرهنگ ها را ملاحظه بفرمائید.  شب های تفلیس بسیار پر جنب و جوش است و تازه بسیاری از فستیوال ها، برنامه های هنری و تفریحی بعد از ساعت ۱۰ شب شروع می شوند. مردم گرجستان عقاید مذهبی بسیار مستحکمی دارند اما نسل بسیار باهوش و روشن فکری در گرجستان پرورش یافته اند و از زمان شوروی سابق شاهد تغییرات چشمگیری بوده است. تفلیس شهر مدرنی است که به آرامی آغوشش را برای مردم دنیا باز می کند.

Black-Sea-Coast.COVER_

 

خیابان های گرجستان باریک، سنگ فرش و بسیار زیبا می باشند، این خیابان ها از لحاظ زیبایی اگر زیباتر از خیابان های پاریس و ونیز نباشند چیزی کمتر از این خیابان ها ندارند. شاید این موضوع را در هیچ کتاب لانلی پلنتی درباره گرجستان نشنیده باشید، اما کوچه پس کوچه های تفلیس را هرگز از دست ندهید. اگر یک دوربین در دست داشته باشید می توانید، جالب ترین صحنه ها را شکار کنید.

campus

 

شاید در هر دهکده در اروپا حداقل دو کلیسا وجود داشته باشد، احتمالاً از خود می پرسید، این موضوع در گرجستان چه ویژگی منحصر به فردی دارد. شما در عقب افتاده ترین مکان ها که فقط گوسفند و کوه وجود دارد، این کلیساهای کوچک و زیبا را خواهید یافت. یک کلیسای منحصر به فرد به نام گرجتی ترینیتی (Gergeti Trinity Church) در نزدیکی قله کازبکی (۲۱۷۰) قرار دارد که رفتن به آنجا را به شما توصیه می کنم. به نظر من بهترین و دنج ترین کلیسای گرجستان می باشد. اگر اهل کوه نوردی هستید، می توانید پیاده مسیر سه ساعته را به سمت کلیسا طی کنید اما با یک جیپ می توانید در عرض یک ربع به کلیسا برسید.

exp1_f1

 

باید اعتراف کرد که سواحل زیباتری در سرتاسر دنیا وجود دارد اما باتومی و ساحل دریای سیاه حال و هوای خاصی دارد. فاصله دریا و کوه در این ساحل بسیار کم است. شما می توانید به اسکی بروید و دو ساعت بعد در ساحل استراحت کنید.

growing-a-vegetable-garden-in-clay-soil-georgia-home-gardeners-can-grow-carrots-even-in-clay-soils-university-of-georgia-experts

Things-to-do-in-Georgia-Europe-compressed

WINES-900x500

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *