گردشگری در چین (بخش دوم)

5-  غارهای موگاُو

غارهای موگاو یک سیستم ۴۹۲ معبدی را در ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مرکز دونهوآنگ تشکیل می‌دهد، واحه‌ای که به صورت استراتژیک در تقاطعی در راه ابریشم قرار دارد. غارها حاوی برخی از بهترین نمونه‌های هنری بودایی پراکنده در دوره‌ی زمانی حدود هزار سال هستند. ساخت معبد غار بودایی در سال ۳۳۶ پس از میلاد مسیح به عنوان مکانی برای نگهداری نسخ خطی و هنر آغاز شد. در کنار غارهای لانگمن و یونگانگ، غارهای موگاو یکی از مشهورترین معابد باستانی حجاری شده در سنگ چین هستند.

20130419-Dunhuang-Samira_Bouaou-IMG_3094-676x406

Interior-of-Mogao-Caves

Mogao-Caves1

MogaoCaves4

 

6- کوهستان امی

کوهستان امی با ارتفاع ۳۰۹۹ متر در استان سیچوان چین است. کوهستان امی به دلیل داشتن گونه‌های گیاهی متنوع اش و وجود بودای بزرگ لشان در آن شناخته شده‌است. این منطقه در سال ۱۹۹۶ به به عنوان مکانی طبیعی و فرهنگی در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

Guangfu_pavilion_at_Mount_Emei

mount-emei-full-3

sc-em-001-buddhist-temple-on-top-of-emei

sichuan-mount-emei-mist

 

7- کوهستان هوانگ شان یا کوه زرد 

در رشته کوه جنوب استان آنهویی در شرق چین واقع شده است. رشته کوهها در دوران مزوزوئیک، حدود صد میلیون سال پیش از رسوبات دریایی شکل گرفته اند و کوهها در دوران کواترنری دوره چهارم زمین شناسی از یخچال های طبعیی بوجود آمده اند. کوهستان هوانگ شان به دلیل داشتن مناظر زیبا از جمله غروب آفتاب، قله های گرانیتی خاص، درختان کاج درهم پیچیده که بیش از 1500 سال عمر دارند، چشمه های آب گرم، برف زمستانی و چشم انداز زیبای ابرها که این کوه را احاطه کرده اند، به عنوان زیباترین جاذبه توریستی منطقه شناخته شده است. این رشته کوه همچنین الهام بخش هنرمندان، نقاشان، عکاسان و ادیبان بسیاری در طول تاریخ بوده است.

4375488-Love_Locks_Huangshan

Huangshan_pic_4

HuangshanWIP2_12_13

 

8- پارک ملی لوشان

پارک ملی لوشان یا کوه لو در بخش شمالی جیانگشی واقع در جنوب شرقی چین، و یکی از ده کوه بلند مشهور در این کشور است.این منطقه یکی از مراکز معنوی در چین به شمار می‌رود.این کوه دارای جاذبه‌های مختلفی همچون باغ‌های هلو، باغ گیاه شناسی، چشمه، غار، دریاچه و پرستشگاه‌های بودایی است.این مکان در سال ۱۹۹۶ در میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسید.

1280px-Hiking_trail_at_Mount_Lu

Hallbar_energi

MtLu3

t7rhuzkq

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *