گردشگری در چین (بخش اول)

گردشگری در کشور چین برای بسیاری از ایرانی ها ناشناخته می باشد. ما در چند مقاله شما را با تعدادی از آثاری که در چین باید به دیدن آن ها بروید را به شما معرفی می کنیم.

 

1- غارهای یونگانگ

غارهای یونگانگ غارهای معبد بودایی در ایالت شانکسی چین هستند. این غارها در اصل در دوره‌ی میان ۴۶۰ تا ۵۲۵ پس از میلاد مسیح و حین سلسله‌ی وِی شمالی ساخته شده‌اند. این غارها مثال‌های شگفت‌انگیزی از حجاری چینی قرن‌های پنجم و ششم هستند. در مجموع این منطقه متشکل از ۲۵۲ غار با بیش از ۵۱.۰۰۰ مجسمه‌ی بودا هستند.

IMG_74031

InsideYungang

Yungang_Caves

yungang-grotto-mountain

 

2- دره جیوژایگو

پارک ملی جیوژایگو به مساحت ۷۲ هزار هکتار در شمال سیچوان و درجنوب غربی چین است. دره جیوژایگو یکی از مناطق حفاظت شده‌ است که دارای چندین آبشار و دریاچه است و حدود ۱۴۰ گونه پرنده و نیز شماری از گونه‌های گیاهی و جانوری در خطر انقراض در این دره وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به بز کوهی سیچوان و پاندای بزرگ اشاره کرد. این منطقه در سال ۱۹۹۲ به عنوان مکانی طبیعی در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

1_jiuzhaigou_valley_wu_hua_hai_2011b

43_20141021161125154

jiuzhaigou-valley-scenic-area-3

zharu-valley

 

3- رودخانه لی گوانگشی

رودخانه لی کروز از گویلین تا یانگ‌شا در هر سفری به استان گوانگ‌شی شمال شرقی کاملا چشم‌نواز است. این مکان چشم اندازی با تپه‌های شگفت انگیز، صخره‌های شیب دار، غارهای باور نکردنی و روستاهای کشاورزی و با باغ‌های بامبو تزئین شده است. همراه با مناظر خیره کننده و طعم و مزه زندگی آرام به دور از شهرهای بزرگ، در امتداد رودخانه لی یکی از جاذبه‌های توریستی برتر در چین است.

41-Fisherman-at-Li-River

img_2039

Lijiang_River,_Guilin,_1988

Night_Cormoran_Fishing_in_Xingping-L

 

4- غارهای لانگمن 
غارهای لانگمن در امتداد کوه شیان شان و کوه لانگمن شان در بخش مرکزی چین می باشد. قدمت این غارهای بودایی لانگمن به قرن 15 میلادی خواهد رسید و مجسمه های کنده کاری شده یوانگانگ در نزدیکی داتونگ قرار دارد. حدود یک کیلومتر فاصله تحت پوشش غارها از شمال به جنوب می باشد. که بیش از 10000 مجسمه و 40 بتکده قرار دارد. نکته مهم و قابل توجه برای مسافران و گردشگران تور چین این است که امکان ورود به غار وجود ندارد و فقط می توانند نظاره گر آثار هنری غارهای لانگمن باشید.

SONY DSC

db_fengxian-grotto-longmen-7th-century5

longmen-grottoes-2-940x640

longmen-grottoes-8[6]

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *